Zastupitelství Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA v České republice

Publikace

Čo robiť pri zemetrasení. Príručka.

Všetci sme ľudia, všetci máme jedno bydlisko – Zem, jednu národnosť – ľudstvo, jednu hodnotu – život, vďaka ktorému môžeme dôstojne realizovať seba a zmysel svojej existencie vo vyššom duchovno-mravnom aspekte.


Přečtěte si více...


Japonsko. Prírodné katastrofy a klimatická realita dneška.

Japonské súostrovie patrí do tichooceánskeho vulkanického kruhu ohňa. Jednoducho povedané nachádza sa na zlome tektonických platní. V minulom storočí geológovia Toyokichi Harada a Edmund Naumann objavili 150 kilometrov juhozápadne od Tokia obrovský zlom zemskej kôry a nazvali ho Fossa Magna, čo v preklade znamená Veľká priekopa. Línia zlomu doslova rozdeľuje ostrov na polovicu.


Přečtěte si více...


Mýtická teória preľudnenia. Mapy rozloženia populácie na Zemi.

Anotácia: Analytická štúdia problému preľudnenia planéty. Prvá časť publikácie obsahuje niektoré historické fakty o vzniku teórie, ktorá popisuje históriu vzniku ideologického smeru "maltuziánstvo". Preskúmané je spojenie tejto ideológie s kruhmi tajných spoločností "slobodomurárov". Ak pre vás nie je zaujímavé vŕtať sa v histórii tajných spoločností, tak som si istý, že druhá časť, obsahujúca mapy sveta, ktoré dokazujú, že na našej planéte je plno voľného miesta, vás nenechá ľahostajnými. Tieto karty udivujú svojou jednoduchosťou a názornosťou a nepotrebujú zbytočných slov...


Přečtěte si více...


MÝTUS O PREĽUDNENÍ PLANÉTY - MESTO MENOM ZEM

Ukázalo sa, že na planéte je ešte viac ako dostatok miesta vhodného na osídlenie ľuďmi. Podľa odhadov popredných svetových vedcov zo skupiny Allatra Science, planéta je schopná uživiť 25 miliárd ľudí za predpokladu, že v oblasti spoločenských vzťahov budú prevládať morálno – kultúrne hodnoty.

Přečtěte si více...


Když slunce vychází na západě… neboli Džanibekův efekt a zemské klima.


„Vědci, kteří prováděli vrtné sondy v blízkosti pobřeží Antarktidy, učinili závratný objev, který pomůže předvídat budoucnost naší planety - .... na tomto ledovém kontinentu, jehož teplota byla kolem 20 stupňů Celsia, rostly lesy podobné tropickým deštným pralesům.“

Přečtěte si více...


Jak si v období kataklyzmat zachovat sebekontrolu. Osobní zkušenost z cesty ze Simferopolu do Atlanty.

„Říká se, že děti jsou k Bohu blíže. A je to pravda. Vždyť oni si užívají přirozenou a neustálou krásu. A dospělí? Ti žijí minulostí a nadějí na budoucnost. A co je minulost? Iluze dávno uplynulých dní. A co je budoucnost? Iluze přízračných myšlenek. Tak co je tedy ve skutečnosti život? Přítomný okamžik, ve kterém člověk žije tady a teď. Dospělí žijí ve svém omezeném virtuálním prostředí, a vše, co považují za důležité je – virtuální svět. A to je hra, hra, hra. Zdlouhavá hra, ne na život, ale na smrt…“ (z knihy „Na Křižovatce“ od Anastasie Novych)

Přečtěte si více...


Jak se chovat při povodních. INSTRUKCE.

V cyklu článků, zaměřených na téma mimořádných situací, rozebereme takovou událost, jakou je povodeň, objevující se obzvláště na jaře a na podzim, kvůli silným dešťům. Ačkoli by se zdálo, že povodeň není tak působivou katastrofou jako hurikán, tornádo nebo zemětřesení, zaujímají povodně vedoucí postavení v počtu opakování, pokrytí ploch a celkové průměrné roční ekonomické škodě.

Přečtěte si více...


Zemětřesení v Itálii: co je příčinou seismické aktivity?

V poslední době se stále častější podzemní otřesy v Itálii staly tématem číslo jedna v mnohých médiích. Mapy seismické aktivity neustále signalizují, v rozsahu 24 hodin, desítky zemětřesení v této oblasti, přičemž magnituda některých z nich dosáhla až 6,6 stupně. Pro mnohé obyvatele Apeninského poloostrova byly tyto události neočekávané. V mnoha případech však stmelily lidi, kvůli vzájemné pomoci jeden druhému, což pomohlo zachránit mnoho lidských životů.

Přečtěte si více...


Známky probuzení supervulkánu Yellowstone. Analýza seizmických událostí ve světě.

Situace v okolí supervulkánu Yellowstone stále více přitahuje pozornost mezinárodního společenství a zejména odborníků v oblasti vulkanologie a seismologie. Na Yellowstonskou kalderu nelze pohlížet odděleně od ostatních geofyzikálních jevů, ale pouze v komplexu, neboť veškeré procesy v útrobách země jsou vzájemně propojeny.

Přečtěte si více...


Yellowstone - bod, odkiaľ niet návratu, je prekročený. Vedci utekajú z USA.

Pri neustálom raste dynamiky, frekvencie a intenzity prírodných katastrof, ktoré už teraz prebiehajú na Zemi niekoľkokrát týždenne, môžeme pozorovať plné informačné vákuum. Okrem oznámení o mieste udalosti, rozsahu škôd a štatistiky ľudských obetí, nám médiá neposkytujú žiadne informácie.

Přečtěte si více...