Zastupitelství Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA v České republice

Publikace

Jednota po skandinávsku

Stockholm je moc krásné město, rozkládající se na 14 ostrovech, které jsou spolu spojeny desítkami mostů. Ne nadarmo se mu přezdívá – „Benátky severu“. Toto nádherné a živoucí velkoměsto si vás získá svou zářivostí, magičností, příjemnou klidnou krásou starých čtvrtí i přátelstvím a pohostinností místních obyvatel, jejichž historie sahá až do doby devět tisíc let před náš letopočet! Zatímco ve středomoří se pomalu rozvíjela antická kultura, v severní Evropě stále existovala kmenová společenství. Kmeny zde existovaly až do devátého století našeho letopočtu! Možná právě tato skutečnost stojí za vzájemností a pospolitostí, kterou jsem zde cítila na každém rohu.

Přečtěte si více...


A kdo jsi ty ?

A kdo jsi ty ?

18-04-2016

Před časem jsem dostal zajímavou otázku. Byla od člověka, od kterého bych to nečekal. Snad se ptal proto, že se před pár dny rozešel se svou dívkou, s kterou již plánoval budoucnost.

Ptal se mě, zdali si myslím, že má velké sebevědomí. Jaká otázka do rány, řeklo si vědomí! Samozřejmě, že první co mě napadlo, bylo, jak mu povyprávím a řeknu, s čím vším mě štve, jaký je neschopný a už je na čase se změnit!

Avšak jsem se na chvíli zastavil a pomyslel jsem si, jaké mám právo ho soudit, nevím co si vlastně prožil, v jaké je situaci a proč se vlastně ptá?

Přečtěte si více...


O skutočnej slobode

Každý človek hľadá skutočnú slobodu. Pokiaľ žije v ilúzii, túto slobodu nevidí. Človek nemôže byť slobodný v tele, pretože telo je smrteľné.

Přečtěte si více...


Kosmický symbol předení a tkaní

Kosmický symbol předení a tkaní. Symboly tkaní a předení měly posvátný význam pro mnoho národů. Dodnes se dochovaly docela zajímavé informace. Například moderní slovo, které se v arabštině nazývá نول (nul), je starověký ruční tkací stroj (plochý obdélníkový rám, na který se natahovaly dvě vlákna, která tvoří mřížku). Pokud je nám znám posvátný význam symbolu tkaní (a předení) pro starověké národy, můžeme spatřit asociativní spojení tohoto symbolu s jejich kosmologickými koncepcemi. Zejména na příkladu ručního tkacího stroje se vysvětloval princip stvoření Vesmíru, na kterém tvořivé božstvo tkalo z vláken, vplétalo vzory (znaky) z nich složené do plátna Vesmíru, čímž určovalo život a osud všech věcí, včetně každého člověka.

Přečtěte si více...


Pár dobrých rad pro řidiče…

Občas se vám stane, že se dostanete do dopravní zácpy či stojíte na přeplněných křižovatkách, nebo že vám někdo zablokuje zaparkované auto tak, že s ním není možné odjet. Takových příkladů existuje celá řada. Nicméně, jak se říká, každá beznadějná situace má vždy východisko! Podívejte se na situaci z jiné strany a hledejte způsob, jak si zachovat klid a zároveň zůstat v dobré náladě, jinými slovy, ve stavu vnitřní harmonie. Vždyť cíl vaší cesty se nachází ještě před vámi a čekají vás důležitější věci, pro které právě potřebujete tento stav harmonie a klidu.

Přečtěte si více...


Síla myšlenky pomáhá při rehabilitaci po vážném zranění

Nejnovější experimenty vědců z Itálie a Německa dokázaly, že síla myšlenky je schopna postavit člověka na nohy! To také tvrdí Giacomo Rizzolatti - italský neurobiolog, který v roce 1992 svým objevem zrcadlových neuronů uskutečnil průlom nejen v psychologii, ale i dalších vědách. Od té doby provádí tým vědců, ve spolupráci s profesorem Rizzolattim, aktivní výzkum v praktické aplikaci poznatků o zrcadlových neuronech.

Přečtěte si více...


Skutečná svoboda

Skutečná svoboda

24-06-2015

Osobnost každého člověka prahne po svobodě, po skutečné svobodě a životu. Bohužel, pokud v něm dominuje systém živočišného rozumu, člověk žije v iluzi a tuto svobodu nevidí. Systém mu nabízí pouze falešnou svobodu v hmotném světě, slibuje jakousi svobodu tady - pro jeho tělo, slibuje zlepšení života teď - pro jeho tělo. Následně člověk usiluje o vytvoření jakési podmíněné svobody pro sebe jako pro bytost materiální, kterou ale zde nenajde. Člověk nemůže být nikdy v těle svobodný, neboť tělo je smrtelné. Ovšem šanci má každý.

Přečtěte si více...


21DNÍ

21DNÍ

16-04-2015

Naše myšlenky formulují naše slova, naše slova realizují naše činy, naše činy utvářejí naše návyky, naše návyky udávají ráz našemu charakteru, který následně tvoří náš osud.

Ve skutečnosti je tedy velmi snadné ovládat svůj vlastní osud, stačí si jen správně vybírat myšlenky. Zkrátka mít je stále pod kontrolou, aby neměly ony vás! To je ale určitý druh chování, na který je třeba si zvyknout, abychom jej časem prováděli již automaticky, jako třeba chůzi, kterou jsme se pracně jako děti učily a dnes už nás ani nenapadne se nad touto činností pozastavovat! Zpočátku to bude určitě obtížné. Zná to každý z vás, kdo začínal třeba s nějakým pravidelným cvičením...

Přečtěte si více...


Co se s námi děje v lidském davu

Anton Pavlovič Čechov v povídce „Kvas intelektu” dokonale zachycuje chování davu, který vznikl jen proto, že se dva muži zadívali stejným směrem. Náhodní kolemjdoucí se začali zastavovat, přidávat do skupinky a společně se dívali stejným směrem. Dav neustále narůstal a nikdo nechápal, proč tam stojí, ale i přesto zůstával stát. A kdo ví, jak by se všechno dopadlo, kdyby nenastala situace, která přinutila lidi rozejít se tak rychle, jak přišli.

Přečtěte si více...


Co bylo známo už ve starověkém Egyptě?  „Oko Hora“ nebo „Oko Ra“ - starověká egyptská mapa uspořádání lidského mozku.

V současné době probíhají intenzivní studie epifýzy, i když pouze na úrovni chemie. Všechno, co bylo dosud objeveno, je jen smítko na vodní hladině. Lidé ani nevědí, že tato voda je vlastně celý oceán, nemluvě o jeho vlastnostech. Medicína budoucnosti, jestli vůbec nějaká bude, tajemství epifýzy odhalí. Postačí se naučit snímat informace z jejich hologramů. A pokud se to lidské vědě podaří, celý svět se změní.“ úryvek z knihy Anastasie Novych Ptáci a kameny.

Přečtěte si více...