Zastupitelství Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA v České republice

Publikace

Naše děti

Naše děti

24-06-2015

Děti neřeší žádné politické rozepře, žádné náboženské dogmata, je jim jedno, jakou má kdo barvu kůže. Rozdávají kolem sebe pouze nezištnou lásku a nic za to neočekávají. Jen chtějí, aby se lidi měli rádi.

Přečtěte si více...


Dobro je v každém z nás, jen je probudit!

V každém z nás dřímá dobrá stránka a touha pomáhat ostatním, rozdávat radost…V dnešní době jsme ale bohužel zavaleni negativními informacemi a lidská mysl je jako počítač – co do ní nainstalujete, v takovém režimu bude pracovat! Pojďme si více všímat těch pozitivních stránek života, zabývat se krásnými věcmi, pojďme sdílet společně radost z tvořivé práce, z dobrých skutků! Lidé si myslí, že musí vykonat něco velkolepého, nějaký dobrý skutek, který bude skutečně vidět! To je ale omyl! I když se to nezdá, každý byť i drobný čin každého z nás ovlivňuje nás všechny, celý Vesmír! Proto je velmi důležité snažit se konat a myslet pozitivně v každém okamžiku našeho života, v každém dni, místě, kde žijeme, pracujeme…a aby to mělo skutečné grády, tak by to mělo být upřímně a z celého srdce.

Přečtěte si více...


Radost z práce a nadšený zákazník

Poslední průzkumy ukazují alarmující výsledky – pouze 16 lidí ze 100 chodí do práce s radostí a ve své činnosti spatřují smysl! Vzhledem k tomu, že v práci trávíme až třetinu svého života, tak jsou to dost smutná čísla…

Přečtěte si více...


Kam se ztrácí štěstí?

Víme vůbec, co je to štěstí! Odkud se bere a kam se ztrácí? Kdo ho přivolává? Snad jen děti, nebo zamilovaní znají dnes ten pocit všeobjímající radosti a to jen tak, pro radost, nebo pro štěstí samotné. Povím vám příběh o jednom chlapci, který to štěstí ztratil a potom ho dlouho předlouho hledal.

Přečtěte si více...


Systém rozděluje, sjednocují lidé!

Zaslouží si respekt ten, kdo žije a koná pro blaho své duše a duchovní budoucnost celého lidstva. Rigden Djapo

Díky znalostem, obsaženým v knize AllatRa roste vlna všeobecného duchovního osvícení a sjednocení. Na základě duchovních Znalostí, se lidé po celém světě spojují, odbourávají nastavené systémy Živočišného rozumu, konvence o rozdílech mezi lidmi podle mentality, národnosti a zájmů. Svědčí to o tom, že všichni lidé jsou si ve své duchovní podstatě blízcí a jsou součástí jednoho celku. A skutečně na každém dnes záleží budoucnost celého lidstva a je velice důležité, aby člověk, který se duchovně probudil, pomohl pomoci procitnout co nejvíce lidem kolem sebe. Vždyť mnoho lidí stále žije v iluzi nepřemožitelnosti svého egocentrického světa a světa jako celku. Ale tato iluze bezpečnosti je moc křehká a podobá se tenkému ledu pod nohama lidstva, který může prasknout v každém okamžiku pod údery živlů a větrů globálních změn a propadnout skrze mlhu do propasti.

Přečtěte si více...


Proč nebýt šťastný?

To je přeci jednoduché, pomyslí si řada z vás… „Jak mohu být šťastný, když nemám peníze, venku zase prší, bolí mě hlava a děti neposlouchají.“ Nebo přicházejí jiné myšlenky „Jak bych se mohl radovat, když někdo v mém okolí prožívá právě nějakou tragédii? Copak jsem nějaký bezcitný netvor?Zdá se, že každý má ke smutku své důvody. Není se čemu divit, vždyť podobný vzor myšlení nám byl vštěpován po celá léta...

Přečtěte si více...


Čemu nás učí naše děti: lekce opravdového štěstí od těch nejmenších

Čas neúprosně utíká a mění se vše kolem nás. Nestíháme si všimnout, jak už jsou z dětí rodiče, kteří stejně jako my kdysi vedou své ratolesti do školky. Mění se nejenom věk a pokolení, ale i samotní lidé. Na tvářích se zřídka objevuje upřímný a srdečný úsměv dítěte, který tak štědře rozdávalo okolí. Jsme zcela ponořeni do „dospělého“ života a řešení nekonečných problémů.

Přečtěte si více...


Skutečné vítězství

Kdyby se mě někdo před pár lety zeptal, co považuji za své největší osobní vítězství, zřejmě bych nedokázal odpovědět. Ne snad proto, že bych nevěděl, ale těch osobních vítězství bylo hned několik.

Přečtěte si více...


Události v Paříži trochu jinak…

Je 8 hodin ráno 8. ledna a do 4.třídy základní školy energickou chůzí vchází paní učitelka. Místo pozdravu začne na děti chrlit otázky, zda vědí, co se včera strašného stalo v Paříži. Vyzve jednu dívenku, aby to svým spolužákům popsala a s nadšením doplňuje podrobnosti, které drobounké žačce unikly.

Přečtěte si více...


Šťastná rodina – šťastné děti

V současné době se hodně píše a mluví o vzdělávacích programech zaměřených na rozvoj dětí – objevují se nové učební pomůcky, otevírá se velké množství center a uměleckých škol. Tyto nástroje jenom doplňkovým zdrojem toho hlavního – výchovy dítěte v rodině.

Přečtěte si více...